Przedszkole – Żółwiki

www.freevectorvip.com-2144

Wakacje

 

 

I TYDZIEŃ ŚWIAT ZMYSŁÓW (3.07-7.07)

W tym tygodniu poznamy zmysły człowieka: węch, słuch, smak, wzrok i dotyk. Przejdziemy po ścieżce sensorycznej, poćwiczymy sprawność naszych dłoni podczas zabaw manipulacyjnych. Przypomnimy sobie nazwy instrumentów i będziemy rozpoznawać je po dźwiękach. Wykonamy prace plastyczne, które pobudzą nasz zmysł wzroku. Weźmiemy udział w zgadywankach związanych ze zmysłem smaku.

 

 

II TYDZIEŃ ŚWIAT ZWIERZĄT (10.0714.07)

W tym tygodniu przeniesiemy się w świat zwierząt. Zorganizujemy zabawy ruchowo – naśladowcze (kalambury) oraz wykonamy własnoręcznie grę planszową ,,Przygoda w ZOO”. Weźmiemy udział w warsztatach zoologicznych z pokazem płazów i gadów. Podczas pracy plastycznej wykonamy egzotyczne zwierzęta. Zapoznamy się z piosenką ,,Brazylijska samba” i potańczymy do jej rytmów.

 

 

III TYDZIEŃ ŚWIAT ROŚLIN (17.07 – 21.07)
W tym tygodniu przeniesiemy się do świata roślin i poznamy ich rodzaje. Stworzymy memory roślinne i wspólnie pogramy. Sprawdzimy czy rośliny piją wodę – wykonamy eksperyment z kapustą pekińską. Wyruszymy na spacer w poszukiwaniu ,,naturalnych skarbów”. Przy dźwiękach muzyki klasycznej wykonamy pracę plastyczną.

 


IV TYDZIEŃ ŚWIAT PODWODNY (24.07 – 28.07)
W tym tygodniu przeniesiemy się w podwodny świat. Zapoznamy się z roślinami i mieszkańcami wody. Zatańczymy taniec meduz i stworzymy ogromne fale za pomocą kolorowych chust. Będziemy pracować w małych grupach i przygotujemy przedstawienie. Poćwiczymy naszą pamięć i spostrzegawczość wzrokową.