Przedszkole – Kotki

depositphotos_27529669-stock-illustration-playful-kitten

Grudzień

 

01.12.(piątek) SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM – w dniu dzisiejszym o godz. 9:00 w naszym przedszkolu gościć będzie prawdziwy górnik,który zapozna dzieci ze swoją pracą. Przy okazji porozmawiamy sobie o święcie górników- Barbórce.

,,Górnik”- praca plastyczna.

 

ZASYPAŁO CAŁY ŚWIAT

 

04.12.(poniedziałek) JAK KAJTEK POZNAŁ ZIMĘ- ,,Zima, zima biała”- słuchanie piosenek dziecięcych o tematyce zimowej. ,,Biała niespodzianka”- rozmowa na temat zimowego krajobrazu na podstawie opowiadania z książki i własnych doświadczeń dzieci. ,,Rzuty do celu”- ćwiczenia gimnastyczne .

05.12.(wtorek) Z MROZEM ZA PAN BRAT – ,, Zimowy obrazek”- składanie z części zimowych obrazków. ,, Poznajemy litery- litera ,,K” -zapoznanie z obrazem graficznym głoski. ,, Lód”- zabawy badawcze z lodem. ,,Drzewa w zimowej szadzi”- praca plastyczna z wykorzystaniem kaszy manny.

06.12.(środa) MIKOŁAJKI- w dniu dzisiejszym do naszego przedszkola przybędzie Święty Mikołaj.Początek spotkania o godz. 11:00. Czeka nas mnóstwo wrażeń, dobrej zabawy, a także sporo mikołajkowych konkursów. W końcu taki wyjątkowy dzień jest tylko raz w roku.

07.12.(czwartek) LECĄ ŚNIEŻYNKI- ,,Taniec śnieżynek”- interpretacja ruchowa do muzyki C. Debussy’ego. ,,O Klaruni, koroneczce i zimowych wróżkach.”- wysłuchanie utworu , inscenizacja utworu wg E. Szelburg-Zarembiny. ,,Płatki śniegowe”- wycinanie koronkowych wzorów z bibułki.

08.12.(piątek) SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ- w dniu dzisiejszym o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie ze Strażą Miejską. Czeka nas wiele atrakcji .

,,Zasady bezpieczenstwa na drodze”- utrwalenie zasad. Omówienie warunków jakie panują na drodze zimą . Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się zimą w górach, na szlakach , w pobliżu jezior.

 

 

PORZĄDKAMI CZAS SIĘ ZAJĄĆ, ZARAZ GOŚCIE PRZYBYWAJĄ

 

11.12.(poniedziałek) SKĄD TYLE HAŁASU? – ,,Co zmieniło miejsce?- zabawa dydaktyczna . ,,Skąd tyle hałasu?- słuchanie opowiadania, udzielenie odpowiedzi na pytania związane z opowiadaniem. ,,Zgadnij , o czym myślę?”- zabawa edukacyjna, rozwiązywanie zagadek o przyborach potrzebnych do prac porzadkowych, ćwiczenie syntezy sylabowej.

 

12.12.(wtorek) DZIWNE ODGŁOSY DOMU – ,,Dziwne odgłosy domu”- słuchanie wierszyków dźwiękonaśladowczych . ,,Domowe odgłosy”- zagadki słuchowe, odgadywanie czynności domowych po nagranych odgłosach. ,,Poznajemy litery- litera ,,D”- zapoznanie z obrazem graficznym głoski.

13.12.(środa) DZIEŃ SIĘ ZACZYNA- A MOJA RODZINA… – ,,Rodzinka pracuje”- teatr cieni, ilustrowanie czynności porządkowych ruchami ciała. ,,Najlepszy prezent”- słuchanie opowiadania B. Sznurowskiej, rozmowa na temat zachowań bohaterów, zachęcanie dzieci do pomagania rodzicom w pracach domowych.

14.12.(czwartek) DOMOWY ROBOTEK- ,,Robot i robotki”- zabawa ruchowa przy muzyce. ,,Robotek”- słuchanie wiersza J. Papuzińskiej i rozmaowa na jego temat. ,,Zgadnij, co robi robot?”- zabawa pantomimiczna, naśladowanie czynności wykonywanych przez roboty. ,,Robot”- praca plastyczna.

15.12.(piątek) SPOTKANIE Z POLICJĄ- w dniu dzisiejszym o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z policją. Dowiemy się wiele ciekawych rzeczy o pracy policjanta .

,,Urządzam pokój dla Kajtka”- projektowanie wnętrza domu z wykorzystaniem mebli i sprzętów wykonanych z papieroplastyki (zaginanie, łamanie, skaładanie różnych elementów zgodnie z instrukcją)

 

W CAŁYM DOMU PACHNIE LASEM, TO JUŻ ŚWIĘTA SĄ ZA PASEM

 

18.12.(poniedziałek) W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA- ,,Przedświąteczne zamieszanie”- pogadanka, kształtowanie poczucia świadomości własnego ja, doskonalenie umiejętności przewidywania następstw. ,,Tradycje bożonarodzeniowe”-zapoznanie ze zwyczajami charakterystycznymi dla Świąt Bożego Narodzenia.

19.12.(wtorek) BOMBEK ILE?TYLE! – ,,Anioł”- słuchanie opowiadania i rozmowa na jego temat. ,,Bombki” – zapoznanie ze sposobami powstawania i ozdabiania bombek i ozdób choinkowych . ,,Kolorowa bombka”- praca plastyczna.

20.12.(środa) ŚWIĘTA TUŻ ,TUŻ…- ,,Choinka w lesie”- zabawa orientacyjno-porzadkowa, kształtowanie umiejętności wchodzenia w role. ,,Kartka świateczna”- wykonanie kartki z Wycinanki. ,,Poznajemy cyfry- cyfra 5- zapoznanie z obrazem graficznym cyfry. ,,Choinko piękna jak las”- słuchanie piosenki .

21.12.(czwartek) ŻYCZLIWOŚĆ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA – ,,Taniec życzliwości”- zabawa ruchowa. ,, Co to znaczy być życzliwym?- rozmowa kierowana. ,, Aniołek życzliwości”- praca plastyczna. ,,Śnieżna bitwa”- zabawa ruchowa, kształtowanie postawy fair play.

 

22.12.(piątek) SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE- w dniu dzisiejszym będziemy gromadzić się przy Wigilijnym obiedzie, podczas którego podzielimy się opłatkiem i złożymy życzenia.

Wspólnie przyzdobimy i ubierzemy stół, zgodnie z poznanymi zasadami. Po obiedzie zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy.

Bardzo proszę, aby dzieci były w tym dniu ubrane na galowo.

 

NOWY ROK SIĘ ZBLIŻA…

 

27.12.(środa) JAK ZMIENIAJĄ SIĘ PORY ROKU?- ,, Król Słońce i jego cztery pory roku”- słuchanie opowiadania i rozmowa na jego temat. ,,Królewska rodzina”- wykonanie w zespołach poszczególnych postaci bajki z wykorzystaniem różnych materiałów. ,,Rozmowy pór roku”- zabawa z wykorzystaniem wykonanych postaci

28.12.(czwartek) Z CZYM PRZYCHODZI NOWY ROK?- ,,Kalendarze”-oglądanie różnego rodzaju kalendarzy: kieszonkowych, ściennych, biurowych, książkowych. ,, Poznajemy litery- litera ,,Y”- zapoznanie z obrazem graficzym głoski. ,,Stary i Nowy Rok”- zabawa z elementami pantonimy , reagowanie ruchem na zmiany tempa.

29.12.(piątek) SYLWESTROWY BAL –,,W karnawale”- słuchanie piosenki, wymyslanie do niej układów tanecznych. ,, Sylwester”- praca z obrazkiem, zapoznanie dzieci z trzdycjami sylwestrowymi z różnych stron świata. ,,Bal noworoczny”- zabawy taneczne przy muzyce.