Przedszkole – Kotki

depositphotos_27529669-stock-illustration-playful-kitten

Październik

 

 

28.09.(środa) ZABAWY Z PIANĄ- ,,Lustro”- zabawa naśladowcza. ,,Przedszkolne laboratorium”- zabawy badawcze z pianą, tworzenie mydlanego roztworu, obserwacja rozpuszczania mydła w wodzie, wyciąganie wniosków. ,,Wielki mycie”- ćwiczenia ortofoniczne.

 

29.09.(czwartek) DBAMY O ZĘBY – ,,Ząbek”- wysłuchanie wiersza E. Wesolińskiej, rozmowa o konieczności codziennego mycia zębów. ,,Pranie w przedszkolu”- zestaw ćwiczeń gimnastycznych. ,,Zdrowy uśmiech’- rysowanie białą kredą na czarnym kartonie uśmiechu odsłaniającego białe zęby.

 

30.09.(piątek) DZIEŃ CHŁOPAKA- W dniu dzisiejszym chłopcy obchodzą swoje święto. Z tej okazji złożymy chłopcom życzenia i zaproponujemy dużo zabaw i konkursów.

W tym dniu odwiedzi nas również Teatr Stańczyk z przedstawieniem pt.,,Gąsienica Matylda, czyli co w trawie piszczy”. Początek godzina 9.30.

 

JESIEŃ W OGRODZIE

 

03.10 (poniedziałek) OGRÓD WARZYWNY,,Jakie to warzywa?”-zagadki obrazkowe. ,,Najlepsza zupa na świecie”- słuchanie opowiadania B. Wicher i rozmowa na temat jego treści. ,,Układamy warzywa”- układanie warzyw według wzoru- rytmu.

 

04.10 (wtorek) WARZYWA- ,,Groźny groch”- słuchanie wiersza A. Frączek i rozmowa na jego temat. ,,Które warzywo nie pasuje?”- zabawa dydaktyczna. ,,Po jednej cebuli”-zabawa manualna z elementami rzutu.

,,Burak i cebulka”- zabawy ruchowe w kole przy muzyce.

 

05.10 (środa) W dniu dzisiejszym wybieramy się do Muzeum Iluzji. Bardzo proszę o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godziny 9:00. Koszt wycieczki 35 zł. Czeka nas mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy

 

06.10 (czwartek) NAD ZIEMIĄ , POD ZIEMIĄ – ,,Jedzie rowerek na spacerek”- słuchanie wiersza A. Frączek i rozmowa na temat jego treści. ,,Warzywna wyliczanka”- zabawa matematyczna. ,,Połącz obrazki”- zabawa dydaktyczna,łączenie rozsypanki w jeden obraz. ,,Słońce, deszcz”- zabawa rytmiczna według M. Sarnowskiej.

 

07.10 (piątek) ZDROWIE I WITAMINY – ,,Jesień z cyklu ,,Cztery pory roku” Antonio Vivaldi- zabawy z muzyką klasyczną. ,, Kolorowe sałatki”- segregowanie warzyw pod względem koloru. ,,Pod skórką”- zabawa sensoryczna. ,,Jesienna wyliczanka”- utrwalenie słów i muzyki piosenki.

 

JESIEŃ W SADZIE

 

10.10 (poniedziałek) JESIENNE ZBIORY – ,,Kolczasty mieszkaniec sadu”- słuchanie opowiadania B. Wicher i rozmowa na jego temat. ,,Jabłka w koszyku”- zabawa dydaktyczna. ,,Małe i duże owoce”- zabawa manualna, lepienie z plasteliny kształtów wybranych owoców.

 

11.10 (wtorek) W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu będziemy gościć Straż Miejską. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godziny 9:00. Przypomnimy sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Dziewczynek. Czeka nas zatem wiele ciekawych zabaw, konkursów i dobrej zabawy.

 

 

12.10 (środa) OWOCE – ,,Sałatka owocowa” zabawa wprowadzająca do tematu dnia. ,,Dwa jabłka” – zabawa ruchowa z elementami przeliczania. ,,Spaceruj, spaceruj”- zabawa rytmiczna według M. Sarnowskiej. ,,Magiczny worek”- zabawa sensoryczna, rozpoznawanie owoców za pomocą dotyku.

 

13.10 (czwartek) DRZEWA W SADZIE – ,,Jabłonie, grusze,śliwy”- zabawa dydaktyczna, zapoznanie z jesiennymi drzewami owocowymi, dopasowywanie szablonu owocu do drzewa. ,,Owocowy obraz”- praca plastyczna- stemplowanie wzorów na kartce. ,,Aktywna matematyka”- układanie wzoru z pestek śliwek , przeliczanie.

 

14.10 (piątek) ROBIMY PRZETWORY – ,,Jaki owoc mam na myśli?”- zabawa wprowadzająca do tematu. ,,Owoce”- słuchanie opowiadania G. Wasilewicz i rozmowa na jego temat. ,,Etykieta”- praca plastyczna- techniczna, wykonanie etykiety na słoik z przetworami. ,,Mrożonka”- zabawa ruchowa.

 

JESIENNE KRAJOBRAZY

 

17.10 (poniedziałek) JESIEŃ W PARKU – ,,Skarb znaleziony w parku”- słuchanie opowiadania B. Wicher i rozmowa na jego temat. ,,W parku, w lesie”- oglądanie ilustracji przedstawiających jesienne krajobrazy. Dostrzeganie piękna przyrody. ,,Co to za zwierzę?”- zagadki słuchowe, połączone z naśladowaniem ruchów tych zwierząt.

 

18.10 (wtorek) PRZYRODA SIĘ ZMIENIA – ,,Ptaki”- słuchanie wiersza J. Tuwima i rozmowa na temat jego treści. ,,Jakie to ptaki?”- oglądanie ilustracji przedstawiających ptaki odlatujących na zimę do ciepłych krajów. ,,Wspomnienia z parku”-praca plastyczna z wykorzystaniem farb. ,,Ptaki na huśtawce”- zabawa ruchowa.

 

19.10 (środa) SKARBY JESIENI – ,,Kasztany, żołędzie, jarzębina”- oglądanie skarbów jesieni przyniesionych z parku,tworzenie jesiennego kącika. ,,Mniej, więcej, czyli tyle samo?” – zabawa matematyczna. ,,Sprytny kasztan”-zabawa ćwicząca koncentrację. ,,Aktywna matematyka”- układanie wzoru z kasztanów i żołędzi.

 

20.10 (czwartek) JESIENNA MUZYKA – ,,Jesienna muzyka”- zabawa muzyczna. ,, Co robiła jesień?”- zabawa pantomimiczna, naśladowanie odgłosów jesieni. ,, Nasze stworki”- zabawa manualna, wykonanie ludzików z kasztanów i żołędzi.

 

21.10 (piątek) KOLORY JESIENI – ,,Jaki kolor ma deszcz?”- zabawa wprowadzająca do tematu dnia. ,, Złoty plecak”-słuchanie wiersza D. Gellner i rozmowa na jego temat. ,, Kasztan w kole”- zabawa ruchowa przy muzyce.

JESIENNA POGODA

 

24.10 (poniedziałek) DESZCZOWA POGODA – słuchanie opowiadania B. Wicher i rozmowa na temat jego treści. ,,Troska”- burza mózgów. Jak można okazać troskę- zabawa dramowa, odtwarzanie scenek. ,, Krople deszczu”- zabawa słuchowa przy muzyce, połączona z pracą plastyczną- malowanie deszczu na arkuszu papieru.

 

25.10 (wtorek) W dniu dzisiejszym odwiedzi nas Krakowski Teatr Bajka z przedstawieniem pt.,,O chłopcu,który kierował się sercem”. Początek spektaklu o godz. 9.30, prosimy o przyprowadzenie dzieci do godziny 9:00.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Kundelka. Porozmawiamy o tym, jak wygląda kundelek, dlaczego pies jest przyjacielem człowieka i poczytamy różne ciekawe opowiastki o pieskach.

 

26.10 (środa) JESIENNA SZARUGA – ,,Parasole”- słuchanie wiersza H. Bechlerowej, zabawa ruchowa do jego treści. ,,Skąd się biorą kałuże?”- burza mózgów połączona z zabawą dydaktyczną . ,,Trzy stopy w kałuży’- zabawa matematyczna.

 

27.10 (czwartek) UBRANIE NA NIEPOGODĘ – ,, Ubranie”-słuchanie zagadek językowych A. Mikity, połączone z rozmową na temat odpowiedniego stroju na jesienną pogodę. ,, Wędrujące kropelki” – zabawa matematyczna. Załóż ubranie”- zabawa manualna.

 

28.10 (piątek) BARWY DESZCZU – ,,Układamy chmury’- zabawa sensoryczna. ,,Deszczowa pogoda”- zabawa dydaktyczna,połączona z zabawa badawczą ,, Jak powstaje deszcz”. ,,Słońce i deszcz”- zabawa rytmiczna przy muzyce.